Faaliyetler

Tunceli’de “Yatırım Fırsatları” Paneli İstanbul’da Yapıldı.

Tunceli Sanayici Girişimcileri Derneği(Tusgid)Türkonfed ve Fırat Kalkınma Ajansı Ortak Etkinliği Olan Toplantı ve “Tunceli’de Yatırım Fırsatları”Paneli 13-Kasım-2014 Perşembe Günü İstanbul-Taksim Hiil Otel Konferans Salonu’da Yaşam Buldu.
Dersimli Sanayici ve İş Adamları Derneği Başk.Musa Bulut,
Türkonfed.Başk.Süleyman Onatça ,Fırat Kalkınma Ajansı Tunceli Temsilcisi Şafak Tayşı ve beraberindekilerin hazır bulunduğu toplantı ve panele;
Tunceli Valisi Sayın Osman Kaymak,Tunceli Sanayi ve Ticaret Odası Başk.Yusuf Cengiz,Tunceli Üniversitesi Rekt. Durmuş Boztuğ ,Tunceli İl Genel Meclisi Başk.Muzaffer Yerlikaya,Tunceli Eski MV.Bekir Gündoğan,Tunceli Eğitim ve Sağlık Vakfı Baş.Kadriye Akçelik,Dersim Spor Kulübü Başk.Erdal Güntaş,Munzur AŞ.YK Başk.Feyzi Özer,İstanbul Veteriner ve Hekimler Odası Başk.Prof.Dr.Mehmet Aslan,Sultan Ahmet Turizm Yatırım Dern.Başk. Yard. Müfit Yetkin,Artı TV ‘den Mehmet Gözcü,CHP İstanbul İl Kadın Kolları İl Yönetim K.Ü.Zöhre Aydın ve Dersimli Sanayici ve İş Adamları da katılarak katkılarını sundular.
Açılş Konuşmasını Tusgid Başk Musa Bulut’un yaptığı etkinlikte;Sayın;Yusuf Cengiz,Süleymen Onatça,Durmuş,Erdal Gündaş,Şükrü Aslan,Mehmet Aslan,Serap Girgin Baykal ve Sayın Valimiz Osman Kaymak’da yaptıkları konuşmalarında Dersim’de yapılamsı gereken iş alanları ve projeler ve yatırımlardan sözettiler.Sayın Valimiz Osman Kaymak “Tunceli Kışlası’nın “Dersim Müzesi”olarak projelendirildiğini ve tez zamanda yasal işlemlerin tamamlanmasından sonra hizmete sunulacağını müjdeledi.
Etkinliğin en önemli vurgusunu:Sayın Doç.Dr.Ümit İzmen’in uzun araştırmaları ve incelemeleri sonunda ortaya çıkardığı Akedemik ve Bilimsel bilgi aktarımı bu alanda yapılan en önemli adımlardan biri oldu.
Sayın Şükrü Aslan’da Dersim’de İnanç Turizminin gelştirilmesini bu amaçla İnan Merkezlerimizin tanıtılması ve alt yapılarının tamamlanıp halkımızın hizmetine sunulması gerekliliğini vurguladı.
Konuşmaların tamamlanması ardından”Tunceli’de Yatırım Fırsatları”Paneli’ne geçildi.
Sayın Doç.Dr.Ümit İzmen’in moderatörlüğünde;Tusgid Başk.Musa Bulut,Türkonfed Genel Sekr.Arda Batu,Fırat Kalkınma Ajansı Tunceli Temsilcisi Şafak Tayşı ;Dersim’de yapılan ve yapılması gereken yatırım ve kalkınma projeleri ile ilgili bilgilendirme yaptılar.Özellikle Sayın Kayış projöktör eşliğinde karşılaştırmalı olarak yaptığı sunum da etkileyici oldu.
Toplantı ve Panel;Sayın Valimiz ile birlikte yenilen dayanışma ve birliktelik yemeği sonunda esenlik içinde son buldu. 13 kasım 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir